Školské odbory společně s Vysokoškolským odborovým svazem chystají protesty

Dne 13. 7. 2017 se uskutečnilo společné zasedání Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, Vysokoškolského odborového svazu a za účasti předsedy České konference rektorů prof. T. Zimy a předsedy Rady vysokých škol doc. J. Fischera k aktuální problematice změn, které nastaly v souvislosti s plánovanou kapitolou ministerstva školství v rámci státního rozpočtu na rok 2018.

Vzhledem k vážnosti situace, kdy školství zůstává opět silně podfinancováno v  rozporu s tolikrát politiky deklarovanou prioritou školství a v rozporu s programovým prohlášením vlády, odbory působící ve školství jednoznačně požadují, aby byla zjednána náprava a do hlavních výdajových priorit SR na rok 2018 bylo zahrnuto školství jako celek, pro vysoké školy požadují nárůst o 4,5 mld korun a nárůst průměrného platu učitelů regionálního školství o 15 % tak, aby v roce 2020 dosahovaly platy pedagogů 130 % průměrného platu v ČR.  ČMOS pracovníků školství a Vysokoškolský odborový svaz se shodly na možných společně plánovaných protestních akcích na podporu svých požadavků.

Mgr. František Dobšík, předseda ČMOS školství
Mgr. Petr Baierl, předseda Vysokoškolského odborového svazu