Děkujeme vám. Stávkou nekončíme

Vážené kolegyně a kolegové,
děkujeme vám za podporu stávky 6. 11. 2019. Vysoce si ceníme vašeho statečného občanského a profesního postoje, který jste vyjádřili jak aktivní účastí ve stávce, tak i nejrůznějšími formami její podpory. Vy všichni jste tak přispěli k jejímu úspěšnému završení.

Zavřeno zůstalo 1221 škol, provoz omezilo 2743 škol a téměř tři tisícovky škol vyjádřily stávkujícím podporu – nemáme se opravdu za co stydět.

Z historie všech stávek, které ČMOS PŠ kdy organizoval, šlo vlastně o unikátní „bleskovou stávku“. Rozhodnutí o termínu konání stávky muselo být, vzhledem k naprosto neočekávaným úskokům ministra Plagy, okamžité. Jsme zkušenými vyjednavači, ale s takovým „zpackaným sociálním dialogem“, abychom použili slovník ministra Plagy, jsme se ještě nesetkali. Bylo to doslova zákulisní handlování s čísly.

Stávka doslova vyburcovala veřejnost a hlavně politickou scénu a mnohým otevřela oči a odhalila jim, co se vlastně ve skutečnosti v českém školství odehrává. Toho musíme využít, spoléháme opět na vaši podporu!

Prvním a bezprostředním krokem byl  společný dopis Svazu průmyslu a ČMKOS, který poslali Josef Středula a Jaroslav Hanák předsedovi vlády, předsedům parlamentních výborů, ministrovi školství a ministryni financí. V úterý 12. 11. 2019 k tomu bude zorganizována v Poslanecké sněmovně tisková konference.

Dolaďuje se poslanecký pozměňovací návrh k novému přerozdělení prostředků v rámci státního rozpočtu a navýšení prostředků na platy.

Před volbami všechny politické strany, které se dostaly do parlamentu, jednoznačně deklarovaly školství jako svou prioritu. Měly by se ke svým slibům přihlásit, mají to ve svých volebních programech! Připomeneme jim to!

O průběhu jednání vás budeme průběžně informovat
Vedení ČMOS PŠ