František Dobšík i Markéta Seidlová jsou nadále tváří školských odborů

Předsedou školských odborů bude i další čtyři roky František Dobšík a místopředsedkyní zůstane Markéta Seidlová. Rozhodl o tom VIII. sjezd Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.

Dvoudenní sjezd byl zahájen v Praze 17. 5. 2019. Mezi priority staronového vedení školských odborů bude patřit vedle dalšího růstu platů také například zavedení institutu chráněné osoby pro pedagogy či ozdravných pobytů pro učitele. Vláda se zavázala zvednout příjmy pedagogů do roku 2021 na 150 procent jejich výše z roku 2017. To by znamenalo platy v průměru kolem 47 500 korun. Ministr školství Robert Plaga na sjezdu odboráře ujistil, že vládní slib platí, ačkoli se kabinet chystá na různé škrty kvůli zpomalení růstu ekonomiky. Slib zopakovali i premiér Andrej Babiš a ministryně financí Alena Schillerová.