e-Zpravodaj č. 10/2020

Desáté číslo e-Zpravodaje v roce 2020 - obsah v bodech:​

•  Pro zlepšování podmínek práce mateřských škol - Z podnětu ČMOS PŠ v Poslanecké sněmovně se uskutečnil kulatý stůl. Tématem jednání byla „Aktuální situace v předškolním vzdělávání“.
  •  Společné prohlášení ETUCE a EFEE   - ETUCE a EFEE vydaly prohlášení, týkající se vývoje v sektoru vzdělávání v období po pandemii COVID–19. Obě organizace zdůrazňují, že během krize, spojené s pandemií, prokázali pedagogičtí a nepedagogičtí pracovníci vysokou míru profesionality, nasazení a snahy.
  •  Solidarita s ukrajinskými svazy VPONU a TUESWU - ČMOS PŠ vyjadřuje podporu ukrajinským svazům pracovníků v sektoru školství VPONU a TUESWU, protestujícím proti návrhu zákona, který může zásadně negativně ovlivnit odborová práva.
  •  Pedagogové i nepedagogové v krizi obstáli, ale jak dál? - Studie Education International – Komercializace a privatizace ve vzdělávání v kontextu Covid-19.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 10/2020 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj