Středula by na sobě měl hodně zamakat

Odbory musí být akceschopné a s tahem na branku, což jsme u Josefa Středuly v poslední době neviděli, řekl Právu šéf školských odborů František Dobšík. Nově zvolený předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) podle něj ztratil schopnost přitáhnout lidi na náměstí.

František Dobšík chtěl na počátku sněmu konfederace prosadit, aby se nevolilo. Jaký k tomu měl důvod? "Protože tři týdny, které byly na přípravu sněmu a vůbec na vygenerování potencionálního protikandidáta, byly úplně šibeniční lhůtou. A jenom aby to bylo potvrzení pana Středuly, mi nepřišlo úplně fér. Proto jsem i s dalšími chtěl, aby se volba posunula na podzimní sněm, aby se dal nějaký protikandidát vygenerovat, bylo to opravdu demokratické, ne jenom nějaká demonstrativní volba.
Volba předsedy se nakonec uskutečnila, Josef Středula má něco přes padesát procent hlasů. To si myslím svědčí o tom, že by na sobě měl hodně zamakat," dodává F. Dobšík.