Děti budou na podzim dohánět, co kvůli covidu zameškaly

Je sice červenec a děti mají prázdniny, školy ale už teď řeší, jak v následujícím roce dohnat učivo zameškané kvůli distanční výuce. Ministerstvo školství na podzimní doučování vyčlenilo čtvrt miliardy korun, učitelé by za hodinu doučování měli dostat maximálně 250 korun.

„Ředitel se bude muset s učitelem dohodnout nebo najmout experta zvenku, který má odpovídající vzdělání,“ říká František Dobšík, předseda školských odborů. „Jde o další administrativní ťafku. Byli jsme jen informováni, detaily s námi nikdo neřešil. Je to šité horkou jehlou,“ dodává.

Celý rozhovor na toto téma s předsedou školských odborů si můžete vyslechnout ze záznamu, umístěném na webu Radiožurnálu na adrese: Děti budou na podzim dohánět, co kvůli covidu zameškaly. „Je to šité horkou jehlou,“ zní ze školských odborů | Radiožurnál (rozhlas.cz)