Prohlášení odborových svazů ČMKOS

Prohlášení bylo předneseno na demonstraci, která se konala v Praze na Václavském náměstí dne 8. října 2022. Zástupci odborových svazů demonstrovali proti hrozící chudobě a stále se zhoršující ekonomické situaci zejména nižších příjmových skupin obyvatel. Požadovali regulaci cen potravin a některých dalších základních životních potřeb nebo například zvýšení minimální mzdy.

Ministr financí Stanjura: Šetřit, šetřit, šetřit…

Odboráři veřejné sféry jednali o platech

Šetření je jediná cesta, která nás nyní čeká, uvedl ministr Z. Stanjura (ODS), na jednání se zástupci odborářů veřejného sektoru, kterého se zúčastnil i ministr práce M. Jurečka (KDU ČSL). 

Jsou učitelé povinni se nechat testovat na COVID-19?

STANOVISKO LEGISLATIVNÍ RADY ČMKOS (k otázkám souvisejícím s povinností zaměstnance absolvovat test na onemocnění COVID-19) 

Schválené Legislativní Radou ČMKOS dne 25. 11. 2020. Legislativní rada Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) obdržela od odborových svazů žádost o stanovisko vyjádřené následujícími dotazy, které se týkají právních souvislostí případného rozhodnutí zaměstnavatele o tom, že je zaměstnanec povinen absolvovat test na onemocnění COVID-19:

Poděkování všem kolegům a přání do Nového roku

Ministr obětavost a nasazení pracovníků škol neocenil

Vážená paní kolegyně, vážený pane kolego,

rok 2020 byl pro nás všechny velmi náročný, plný překotných změn spojených s covid pandemií. Ze dne na den jsme museli změnit styl práce, způsob výuky, aniž bychom měli k tomu potřebné vybavení. Pracovníci ve školství to zvládli na výbornou i bez výrazné pomoci státu, ministerstva školství. Většina z nás očekávala, že ministr školství náročnost vykonávané práce ocení. Zmýlili jsme se.

Mítink #KonecLevnéPráce

Mítink #KonecLevnéPráce je za námi. Na 1300 odborářů se sešlo, aby podpořili požadavky při kolektivním vyjednávání na rok 2019.

Stránky