František Dobšík pro deník Právo: Učitelé musí dostat výrazně víc

Různé cifry ministerstva školství, s nimiž při prezentaci platů učitelů pracuje a o nichž informoval mj. i deník Právo, považuje předseda školských odborů František Dobšík za matoucí. V rozhovoru pro Právo řekl, že nový ministr školství Petr Gazdík bude muset pedagogům v dalších letech ještě výrazně přidat.

Jedno procento, o které se škrtne růst platů, schodek výrazně nesníží, zlobí se předseda školských odborů

Učitele zklamal dvouprocentní nárůst platů v letošním roce namísto vládou slibovaného tříprocentního. Zůstává školství pro vládu prioritou? V  Českém rozhlasu debatovali o těchto i dalších tématech  poslanec Marek Výborný a předseda školských odborů František Dobšík.

Nastupující ministr školství: "Věřím, že od ledna vzrostou platy ve školství o 3 nebo 3,5 %"

Hostem pořadu České televize Události byl nastupující ministr školství v nové vládě Petr Gazdík. Vyjadřoval se mj. k otázce růstu platů. Přinášíme pro vás přepis tohoto rozhovoru.

Školské odbory u budoucího ministra

S představiteli školských odborů Františkem Dobšíkem a Markétou Seidlovou jednal budoucí ministr školství Petr Gazdík.

Školské odbory chtějí prodloužení vánočních prázdnin a testování očkovaných

Školské odbory by kvůli covidu-19 uvítaly prodloužení vánočních prázdnin o tři dny, jak to navrhovala pětikoalice vznikající vlády. Jejich předseda František Dobšík proto dopisem vyzval ministra školství v demisi Roberta Plagu (za ANO) a kandidáta na ministra Petra Gazdíka (STAN), aby přehodnotili svou dohodu, že se prázdniny prodlužovat nebudou. Dobšík to řekl ČTK. 

Stránky