Odboráři na schůzi Výboru pro sociální politiku v PSP ČR

Přes sto odborářek a odborářů z různých odborových svazů se zúčastnilo schůze Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, který jednal 5. 6. 2024.

Školské odbory chtějí zvýšení tarifů minimálně o 10 procent

Například na platy učitelů bude pro příští rok podle odborů potřeba více než devět miliard korun. Učitelé mají od letoška podle loni schválené novely dostávat 130 procent průměrné hrubé mzdy v Česku. Zároveň by se podle odborů měly upravit příplatky, které učitelé dostávají například za práci třídního učitele. Své požadavky a náměty hodlá vedení odborů představit  na jednání školské tripartity v úterý, 4. 5. 2024.

Demonstrace za navýšení peněz na vysoké školství

Za navýšení peněz na vysoké školství demonstrovalo v pondělí odpoledne v centru Prahy podle ČTK několik stovek lidí. Po proslovech na náměstí Jana Palacha se poté vydali k ministerstvu školství, zastavili se také u úřadu vlády a ministerstva financí. Akci nazvanou Kolaps systému pořádala iniciativa Hodina pravdy. 

Ficova vláda začala konkrétně řešit problémy školství

Řekl předseda školských odborů na Slovensku Pavel Ondek v rozhovoru pro Týdeník ŠKOLSTVÍ

Ministr školství Mikuláš Bek chce na příští rok zajistit desítky miliard korun pro svůj resort navíc

V pořadu České televize Otázky Václava Moravce diskutoval ministr školství a předseda školských odborů František Dobšík.

Stránky