Nebezpečná hra o peníze ve školství pokračuje

Černá díra místo priority? 

Ředitelé škol a školských zařízení se ještě nevzpamatovali z rozpisu rozpočtu od MŠMT a už počítají ztráty úvazků a zoufale kalkulují, z čeho si udrží nepedagogy. Doufají, že tlak odborů s podporou vlivných školských asociací kritickou situaci změní.

Provoz škol je narušen kvůli hrozbě propouštění, varuje šéf odborů. Ředitelé mluví o stávce

Školské odbory se zlobí. V rozpočtu je podle nich málo peněz a ředitelé škol budou muset propouštět uklízečky nebo školníky. To podle Františka Dobšíka, předsedy Českomoravského odborového svazu pracovníků školství, narušuje provoz. V rozhovoru pro CNN Prima News zmínil, že někteří ředitelé mluví o dalších stávkách. Podle místopředsedkyně svazu Markéty Seidlové pokud by se ukázalo, že ministerstvo po celou dobu vyjednávání o skutečném stavu rozpočtu pro školství na rok 2024 lhalo, nelze vyloučit organizaci další stávky odborovým svazem. Řekla to v rozhovoru pro iDNES.cz.

Ministr Bek vnímá problémy v souvislosti rozpisem rozpočtu pro školy

Školským odborům nabídl řešit situaci s premiérem a ministrem financí

Ministr Bek rozzlobil rozpočtem školy

Školské odbory svolávají mimořádné předsednictvo svazu. Vedení svazu by se mělo počátkem příštího týdne (předpokládaný termín v pondělí) sejít s ministrem školství. Ke kritice se mimo jiných připojila i Asociace ředitelů​základních škol.

Cíle stávky se naplňují

Školství dostane dlouho probírané čtyři miliardy korun. Vláda schválila přesun dvou miliard z rozpočtové rezervy do rozpočtu resortu, druhá polovina přiteče v příštích měsících.

Stránky