LN: Za vyšší platy! Odbory chystají akci

Na nový nárůst pracovních povinností ve školách poukazuje v článku v Lidových novinách předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství František Dobšík.

Smrt učitele je velkou tragédií našeho školství

Vražda učitele žákem je tím nejotřesnějším co se může ve škole stát.  Jménem školských odborů vyjadřujeme rodině zabitého pana učitele i kolegyním a kolegům celé školy v Praze 4, Ohradní ulici  naši hlubokou účast.

Čest jeho památce.

Jednání s ministrem o začleňování ukrajinských dětí do škol, novele zákona, rozpočtu...

Dne 31. 3.  proběhlo úvodní setkání mezi ministrem školství P. Gazdíkem a zástupci asociací a organizací působících ve školství. Probírala se problematika novely zákona o pedagogických pracovnících a otázky začleňování ukrajinských dětí a žáků do škol. Vláda schválila zvýšení rozpočtu ministerstva školství o 5,2 mld. Kč.

Největší problém: platy nepedagogů

Učitelské noviny přinesly článek, ve kterém se věnují detailně problematice platů v současném českém školství. Vyjadřuje se i předseda školských odborů František Dobšík.

František Dobšík pro deník Právo: Učitelé musí dostat výrazně víc

Různé cifry ministerstva školství, s nimiž při prezentaci platů učitelů pracuje a o nichž informoval mj. i deník Právo, považuje předseda školských odborů František Dobšík za matoucí. V rozhovoru pro Právo řekl, že nový ministr školství Petr Gazdík bude muset pedagogům v dalších letech ještě výrazně přidat.

Stránky