Druhá světová konference nepedagogických pracovníků

V květnu 2023 se v Aveiru, v Portugalsku, konala Druhá světová konference nepedagogických pracovníků. Konferenci pořádala organizace Education International ve spolupráci s portugalským odborovým svazem pracovníků ve školství Federação Nacional da Educação FNE.

9. Světový kongres Education International

Ve dnech 11. – 13. července 2023 se koná 9. Světový kongres mezinárodní organizace Education International. Organizace Education International sdružuje školské odbory z celého světa.

Kampaň ETUCE „Jak zatraktivnit učitelské povolání“

Dne 15. 5. 2023 organizace ETUCE, která reprezentuje přes 11 miliónů pedagogických i nepedagogických pracovníků v 51 zemích, spustila kampaň na podporu učitelské profese. Kampaň má název Making Teaching Attractive (Jak zatraktivnit učitelské povolání).

Světový den nepedagogických pracovníků

Dne 16. května oslavíme Světový den nepedagogických pracovníků. Tento den se slaví již od roku 2018 a má připomínat, že práce nepedagogických pracovníků hraje velmi důležitou roli při poskytování kvalitního vzdělávání.

Mezinárodní summit učitelské profese ISTP

Na Mezinárodním summitu učitelské profese ISTP ve Washingtonu D. C. se diskutovalo o atraktivitě povolání učitelů a o jejich podpoře. Dále také o zavádění výuky k demokracii a ke globálnímu občanství do národních vzdělávacích plánů, i o nástupu digitalizace a umělé inteligence do vzdělávacího procesu. 

Stránky