Krajské volby rozhodnou i o tom, jak udržet a zvýšit úroveň regionálního školství v ČR

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství a jeho regionální organizace dlouhodobě spolupracují s kraji, přinášejí užitečné podněty zejména z oblasti pracovních podmínek zaměstnanců škol a školských zařízení a mají zájem tuto spolupráci prohloubit i po volbách. Proto před krajskými volbami školské odbory oslovily všechny politické strany, koalice a hnutí, které kandidují v nadcházejících volbách, a položily jim 4 otázky, jejichž zodpovězení je podle školských odborů významné pro zájem zřizovatelů na rozvoji regionálního školství a pracovních podmínek jeho zaměstnanců.

Rachot(a) 6: Proč vláda tvrdí, že vzdělání je její prioritou, když se tak nechová?

Debatní cyklus Rachota(a) s ekonomickou poradkyní ČMKOS a bývalou ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou a jejími hosty. (/Vidoezáznam + fotogalerie.)

Je to divná doba

Říká pro Učitelské noviny předseda školských odborů o (ne)diskuzi o rozpočtu na příští rok

ČT, pořad Události, 2. 9. 2023: Bude dost peněz pro učitele, na úklid nebo kuchaře? Na čem ušetřit?

Kuchařka s pětiletou praxí má 23 800 korun hrubého a pomocná síla nedosáhne ani na 20 000 korun hrubého. To je pod životním minimem. Ve studiu České televize v pořadu Události se sešli čtyři hosté, aby mj. diskutovali o často tristní situaci s financováním pracovníků v tuzemském školství: ministr školství Mikuláš Bek z hnutí STAN; poslankyně Jana Berkovcová z hnutí ANO; František Dobšík, předseda školských odborů; Miroslav Hřebecký, programový ředitel společnosti EDUIN.

Návrh rozpočtu resortu školství je základem pro vyjednávání

Odbory i ministr chtějí navýšení financí na příští rok.

Stránky