Odbory: Učitelům aspoň 10 procent navíc

Školské odbory budou požadovat po vládě navýšení mezd kantorů od 1. ledna alespoň o 10 procent. I navzdory válce a téměř dvacetiprocentní inflaci mají šanci. „Od ledna by to navýšení mělo být nejmíň o deset procent, pokud chce vláda dosáhnout 130 procent k průměrné mzdě, jak je psáno ve vládním programu,“ řekl Právu šéf školských odborů František Dobšík.

Dosaženým úspěchem je zatím růst platů nepedagogů

František Dobšík: Dohoda se nekoná, stávková pohotovost ve veřejné sféře pokračuje

Jednání lídrů vládních stran a odborů o růstu platů ve veřejné sféře 19. července 2022 nebylo úspěšné, dohodu jsme nenašli a netajíme se zklamáním. Po tomto v podstatě již třetím kole vyjednávání je zcela jasné, že nás vláda vodila za nos, jednání protahovala, aby se termín případného přidání posunul," uvedl František Dobšík, předseda ČMOS PŠ.

Nedůstojné platy nepedagogů se musí zvýšit!

František Dobšík, dnes na jednání předsedů odborových svazů rozpočtové sféry s ministrem práce Marianem Jurečkou zdůraznil, že vláda musí hledat cestu, jak zmrazené platy nepedagaogům, kterým se reálný příjem propadá o 6 %, zvýšit.

Platy v roce 2022: Odbory budou jednat s ministrem práce a sociálních věcí

Vážené kolegyně, vážení kolegové, na  pondělí 17. 1. je plánováno jednání zástupců odborových svazů rozpočtové sféry s ministrem práce a sociálních věcí M. Jurečkou. Velký problém mj. vidíme v reálném poklesu platu nepedagogických pracovníků v roce 2022. Podle nás by měly být navýšeny platy nepedagogů minimálně tak, jak porostou mzdy v ČR. 

Ohlédnutí za volebními sliby

České školství si v novodobé histori prošlo nejsložitějším obdobím

Objektivně je třeba uvést a ocenit, že tato vláda byla první, která si ve svém programovém prohlášení zcela  konkrétně stanovila prioritu školství: "Rezort školství je pro nás prioritou, protože bez kvalitního školství nemá národ budoucnost. Prosadíme více peněz do školství tak, aby se platy učitelů na konci volebního období v roce 2021 dostaly minimálně na 150 procent jejich stávající výše (2017)." 

Stránky