F. Dobšík na ČT 24 o testování žáků v lednu 2022

Předseda školských odborů František Dobšík na ČT 24 komentoval nová opatření, která mají zvýšit bezpečnost vyučování. Poukázal na zvyšující se administrativní zátěž škol, které by se měly podílet i na trasováni. V této souvislosti je nutné podle školských odborů zvýšit pravomoci ředitelů.

Vládní novinka o plošném testování ve školách je i odborníky hodnocena vesměs pozitivně. „Schválili jsme dárek pro naše děti – bez omezení mohou jet celé třídy na hory na lyžařské kurzy. Před odjezdem musí mít všichni negativní PCR test a na horách budou moct být celý týden na horách bez dalšího přetestování,“ oznámil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Původní návrhy totiž hovořily o tom, že by se neočkovaní žáci buď neúčastnili kurzu, nebo by se v průběhu konání museli otestovat znovu.

Celý rozhovor s F. Dobšíkem můžete zhlédnout na webu ČT 24 na adrese: 22. prosinec - Studio ČT24 | Česká televize (ceskatelevize.cz)