Ministr Bek rozzlobil rozpočtem školy

Školské odbory svolávají mimořádné předsednictvo svazu. Vedení svazu by se mělo počátkem příštího týdne (předpokládaný termín v pondělí) sejít s ministrem školství. Ke kritice se mimo jiných připojila i Asociace ředitelů​základních škol.

Školské odbory jsou zahlceny množstvím negativních reakcí, přicházejících ze škol, které právě obdržely do datových schránek od MŠMT rozpis rozpočtu pro školy a školská zařízení. "Je to zklamání, nerespektování dosavadních dohod a slibů, svoláváme na 12. 2. mimořádné předsednictvo ČMOS pracovníků školství, které zváží další kroky, uvedl František Dobšík, předseda školských odborů.
"Od MŠMT požadujeme podrobné vysvětlení, rozpis rozpočtu totiž odhalil to, na co dlouhodobě upozorňujeme, že třímiliardové dodatečné navýšení pro regionální školství je nedostatečné, jde jen o záplatování, zdůraznil F. Dobšík. Ministr Mikuláš Bek měl rozhodně vyjednat víc, tak jak byly školské odbory do poslední chvíle ujišťovány. Byly připraveny i na krizový scénář, který byl upozaděn po otevřené debatě s ministrem Bekem a po jeho slibu, že se další prostředky najdou...
Dokumenty "Financování regionálního školství územních samosprávných celků v roce 2024 - informace pro školy a školská zařízení" a dále "Rozpis rozpočtu pro regionální školství" naleznete na webu ministerstva na adrese: www.msmt.cz/search.php?s%5Bsort%5D=date&query=financování

Výtky Asociace ředitelů​ základních škol jsou mj. zveřejněny v článku, který vyšel na serveru Novinky.cz.