Ministr představil školskou část systému PES

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga představil matici protiepidemického opatření PES v oblasti školství. „Tabulka je výsledkem spolupráce mezi ministerstvy školství a zdravotnictví a zohledňuje priority české vzdělávací soustavy,“ řekl ministr školství na tiskové konferenci k představení materiálu. 

Momentálně se školství řídí pravidly pro pátý stupeň. Pokud bude pozitivní vývoj epidemie v Česku, čtvrtý stupeň systému PES by do škol vrátil žáky až po páté třídy a deváťáky s maturanty. Ostatní žáci základních škol a nižších stupňů víceletých gymnázií by se střídali v prezenční a distanční výuce po skupinách. Podle ministra by čtvrtý stupeň mohl platit už příští týden. Případné změny chce resort oznámit dostatečně dopředu.

Vysoké školy budou mít při čtvrtém stupni protiepidemického systému praktickou a laboratorní výuku pro skupiny do 20 lidí. Umožněny budou podle ministra také individuální konzultace. 

Tabulku opatření Protiepidemického systému ČR (zkráceně PES) pro školy naleznete na webu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy na adrese: https://www.msmt.cz/ministr-skolstvi-predstavil-skolskou-cast-pes

Nebo ji najdete ve formě dokumentu pdf připojenu níže.