Ministr školství navrhl zvýšit tarify pedagogických pracovníků o sedm procent

Ministr školství Mikuláš Bek navrhl vládě zvýšit platové tarify pedagogických pracovníků o sedm procent. Návrh je výsledkem jednání se školskými odbory.

Zvýšení tarifů se netýká jen učitelů, upozornil předseda školských odborů František Dobšík a návrh označil za kompromis.
Bek a Dobšík o dohodě informovali na společném brífinku v úterý (15. 10. 2024). Podle Dobšíka to pro učitele představuje nárůst řádově od 2 200 do 3 200 korun měsíčně. Školské odbory požadovaly desetiprocentní zvýšení tarifů pro všechny skupiny. Připomněl vládní prohlášení a to, že učitelů je nedostatek a je potřeba zvyšovat atraktivitu tohoto povolání. Kabinet začátkem října oznámil, že se dohodl s odbory na růstu platů ve veřejné sféře pro příští rok o 1 400 korun. Dohoda se týká platových skupin jedna až čtyři.
Více také v připojeném videu z brífinku.