Nový ročník Zlatého Ámose startuje

V pořadí již 28. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos byl slavnostně odstartován. Žáci základních a středních škol mohou od 5. října, kdy se na celém světě slaví Světový den učitelů, až do konce kalendářního roku posílat své nominace na titul Zlatý Ámos.

K přihlášce stačí připojit stručnou charakteristiku oblíbené učitelky či učitele, společně prožitou příhodu a sto podpisů spolužáků, učitelů a přátel, prostě všech, kdo s kandidaturou souhlasí.

„Minulý, 27. ročník naší ankety ovlivnil koronavirus, ostatně jako život v celém Česku,“ říká zakladatel a ředitel ankety Zlatý Ámos Slávek Hrzal. „Museli jsme často improvizovat a řešit věci za pochodu. Přesto se nám podařilo korunovat nového Zlatého Ámose, i když ne na tradičním kantorském bále. Zato přímo v gymnáziu Pierra de Coubertina v Táboře, kde Zlatý Ámos Petr Míka učí český jazyk a literaturu. Díky našim skvělým partnerům jsme mohli vyhlásit i další vítěze.

Ámosem matikářem se ve školním roce 2019/2020 stala Dana Mynářová ze ZŠ Bakalovo náměstí v Brně. Nejoblíbenější učitelkou fyziky je Jana Doubková ze ZŠ Antonína Sochora v Duchcově. Titul Ámos sympaťák získal Vladimír Švarc ze ZŠ v Rajnochovicích. Věřím, že nový ročník, který jsme právě zahájili, se již nebude potýkat s takovými překážkami, a že bude opět příležitostí ukázat, jak prestižní může učitelské povolání být.“

Detailní informace k dalšímu ročníku ankety Zlatá Ámos naleznete na specializovaném webu na adrese: https://www.zlatyamos.cz/aktuality/302/za%C4%8D%C3%ADn%C3%A1-nov%C3%BD-ro%C4%8Dn%C3%ADk-zlat%C3%A9ho-%C3%81mose