Reálné platy učitelů vláda snížila o 4 procenta nepedagogů o 6!

Tisková zpráva: Českomoravský odborový svaz pracovníků školství
Jako velmi špatný začátek nové vlády hodnotí školské odbory rozhodnutí, přidat učitelům místo slibovaných a ujišťovaných 3 % jen 2 %. Přitom  o zvýšení o tři procenta hovořil a učitelskou veřejnost ujišťoval i sám ministr financí Stanjura. "Deklarovaná priorita školství nové vlády  dostala velkou trhlinu. Ještě ani nezačali a už zklamali. Učitelé nám volají, že jde o výsměch a podraz. Zvýšení tarifů o dvě procenta znamená reálné snížení platů vzhledem k inflaci o 4 %," uvedl František Dobšík, předseda ČMOS PŠ.
"Deklarovaná priorita školství nové vlády dostala velkou trhlinu. Ještě ani nezačali a už zklamali. Učitelé nám volají, že jde o výsměch a podraz. Zvýšení tarifů o dvě procenta znamená reálné snížení platů vzhledem k inflaci o 4 %," uvedl František Dobšík, předseda ČMOS PŠ.
"Nepedagogům se jejich příjmy propadnou daleko více - o 6 %, na ty se vláda zcela vykašlala. Vláda rozhodla zcela nepromyšleně, doslova ze dne na den, ještě včera z televizních obrazovek se ministři předháněli v ujišťování, že tři procenta pro učitele zachovají a dnes je vše jinak," zdůraznila Markéta Seidlová, místopředsedkyně ČMOS pracovníků školství.

Vyjádření školských odborů k neplnění vládních slibů ohledně platů ve školství přinesla i média, mj. ČTK. Článek naleznete na webu tiskové agentury na adrese: Navýšení platů učitelů o dvě procenta není podle školských asociací dostatečné (ceskenoviny.cz)

Ohlasů bylo v průběhu následujících dnů mnohem více. Server Novinky.cz například přinesl článek, ve kterém se k (ne)zvyšování platů ve školství v roce 2022 vyjadřovala mj. místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová. Článek naleznete na adrese: Učitele dvě procenta zklamala - Novinky.cz