Roztančíme nový školní rok

Anketa o nejoblíbenějšího učitele České republiky v roce 2021

Organizátoři populární ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos se rozhodli korunovat výherce letošního ročníku těsně před začátkem nového školního roku. Bude to nejen korunovace, ale "Kantorská zahradní slavnost" přístupná veřejnosti.

„Chceme do nového školního roku vstoupit vesele, s radostí a optimismem,“ říká zakladatel ankety Slávek Hrzal. Na "Kantorské zahradní slavnosti" zazpívá mimo jiné Monika Absolonová a Petr Kolář. Hlavním bodem programu kromě tance bude korunovace vítězů letošního ročníku Zlatého Ámose, která kvůli pandemii nemohla proběhnout v březnu. „Věříme, že do nového školního roku všichni výherci letošního Zlatého Ámose vstoupí nejen s titulem, ale žákům se představí také v tradiční koruně králů českých pedagogů,“ dodává Hrzal.

Vítězem 28. ročníku ankety se stal Tomáš Pírek ze Základní školy U Krčského lesa v Praze.  Zároveň získal i sympatie žáků soutěžících škol a odnesl si i titul Dětský Ámos.

Kromě zlatého Tomáše Pírka bude korunován také Ámos fyzikář. Ze všech nominovaných ho vybrali zaměstnanci společnosti ČEZ, která je dlouhodobým partnerem ankety. Letos se jím stal Leoš Baroň, ze SOŠ EDUCA Pardubice v Rybitví.

Diváci dětského programu České televize ČT: D volí Ámose sympaťáka. Nejvíc hlasů získal Jan Vávra z VOŠ a SŠ pedagogické v Litomyšli.

Novou kategorií pro tento ročník byl Dálkový Ámos pro nejoblíbenějšího online učitele. Patronem této kategorie je Nadace České spořitelny a Klub Zlatých Ámosů. Titul Dálkový Ámos patří Pavle Vopatové ze ZŠ a MŠ Meziboří.

A ještě jedna novinka obohatí letošní korunovaci. Speciální cenu a titul Lipový Ámos převezme Kateřina Hovorková z divadla Spejbla a Hurvínka. Víc, než jménem ji diváci znají jako Bábinku, která je učitelkou. „Cenu dostane zcela zaslouženě, do ankety ji přihlásili diváci a na její podporu sehnali i potřebných 100 podpisů,“ vysvětluje Slávek Hrzal.

Slavnostní korunovace vítězů 28. ročníku Zlatého Ámose je veřejná a proběhne v pátek 27. srpna od 18 hodin kousek za Prahou, v zahradě zámku Berchtold. Vstupenky je možné objednat na webu www.zlatyamos.cz.

(DTA)