Školské odbory uspěly, petice byla důležitá

Ministr chce nechat přepočítat prostředky na platy

František Dobšík, předseda školských odborů: „Jsem rád, že jsme u ministra školství Vladimíra Balaše uspěli s požadavky, aby většina peněz, o které mají nárůst platy pedagogů, směřovala do tarifů. Ministr slíbil, že nechá přepočítat prostředky tak, aby ze schváleného objemu prostředků pro pedagogické pracovníků do tarifů šlo 80 procent a 20 do nadtarifní složky platů. Návrh musí být ještě posvěcen v rámci koalice.“
„Na jednání tripartity jsme předali petici s 13 tisíci podpisy, která spontánně stále ještě probíhá, na podporu našeho požadavku,“ zdůraznila místopředsedkyně Markéta Seidlová a dodala, že školské odbory mají podporu i zaměstnavatelských svazů.

Zpráva měla okamžitý ohlas v médiích. Informaci, kterou zveřejnila ČTK, naleznete zde: Odbory se s Balašem dohodly, že do tarifu má jít 80 pct peněz na růst platů (ceskenoviny.cz)