Slavnostní část IX. sjezdu ČMOS PŠ - videozáznam a fotogalerie

Záznam slavnostní části IX. sjezdu ČMOS PŠ včetně vystoupení hostů sjezdu. (Sobota 19. 5. 2023 dopoledne.)

Fotogalerii z IX. sjezdu naleznete na webu školských odborů na adrese: https://skolskeodbory.cz/galerie/ix-sjezd-cmos-ps-fotogalerie

Brífink Susan Flocken

Hostem IX. sjezdu školských odborů, který se konal 19. a 20. května v Praze, byla i Susan Flocken, evropská ředitelka ETUCE (European trade union committee for education). Organizace je federací 127 odborových svazů ve vzdělávání v 51 zemích, reprezentujících celkem 11 milionů členů z celé Evropy.
Ke „žhavým tématům“, kterými se ETUCE zabývá, patří digitalizace a umělá inteligence ve školách a jejich vliv na výuku a pracovní podmínky. (Více informací k tomu naleznete na webu školských odborů na adrese: https://skolskeodbory.cz/dopad-chatgpt-na-ucitelskou-profesi.)
Dalším silným tématem je například tzv. environmentální výuka, udržitelnost životního prostředí. Směr jistě zajímavý, z hlediska výchovy však zatím těžko uchopitelný, se kterým si vzdělávací systémy evropských zemí ne vždy ví rady.
Výše uvedená a další témata byla předmětem brífinku se Susan Flocken, který se odehrál v rámci IX. sjezdu, a na kterém byla přítomna a otázky kladla i redakce Týdeníku ŠKOLSTVÍ. V některém z následujících vydání Týdeníku bude zveřejněn i rozhovor se Suzan Flocken (www.tydenik-skolstvi.cz).
(Fotky z brífinku jsou připojeny v  pravém sloupci.)