e-Zpravodaj č. 4/2021

Čtvrté číslo e-Zpravodaje v roce 2021 - obsah v bodech:​

• Za jakých podmínek se mají podle školských odborů otevřít školy?: Školské odbory už od ledna volají po zaručení podmínek pro bezpečné otevření škol. Jednou z nich byla i přednostní vakcinace učitelů a ostatních zaměstnanců škol, kteří přicházejí s dětmi do styku.
  • Ochrana v zaměstnání i v soukromém životě: Pracovněprávní ochrana byla jednou ze základních služeb, kterou ČMOS pracovníků školství už od svého založení zajišťoval pro své členy. V loňském roce se podařilo svazu uzavřít exkluzívní smlouvu s pojišťovnou právní ochrany D.A.S., která jeho členům poskytuje opravdu velmi kvalitní službu ve formě profesionálního právního servisu.
  • Sociální dialog v centru obnovy vzdělávání v Evropě: V první polovině března proběhlo setkání pracovní skupiny Evropského sektorového sociálního dialogu ve vzdělávání (ESSDE).
  • Podpora pro kvalitní předškolní vzdělávání: Počátkem března 2021 se organizace ETUCE, jejímž členem je i ČMOS PŠ, zúčastnila konference na nejvyšší úrovni, kterou uspořádala Evropská komise. Tématem konference bylo předškolní vzdělávání na dálku.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 4/2021 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj