e-Zpravodaj č. 5/2021

Páté číslo e-Zpravodaje v roce 2021 - obsah v bodech:​

  • Být členem ČMOS pracovníků školství se vyplatí!: V loňském roce se podařilo ČMOS pracovníků školství uzavřít exkluzívní smlouvu s pojišťovnou D.A.S., která členům poskytuje opravdu velmi výhodný benefit ve formě právního servisu.
  • Apelujeme na dokončení očkování učitelů: Vedení svazu zaslalo ministru školství dopis, apelující na dokončení očkování učitelů. Ne všude se ho totiž podařilo zdárně dotáhnout do konce.
  • Finská škola během pandemie: Finská ambasáda v České republice uspořádala společně se Skandinávským domem online přednášku o tom, jak finské školství reagovalo na pandemii COVID-19. Jaké jsou tedy finské „covidové“ zkušenosti ze školství?
  • Privatizační trendy v evropských vzdělávacích systémech​: Koncem března 2021 se konala online konference s názvem „Vzdělávání v Evropě od rezistence k obnově: Veřejné investice, privatizace, reformy a role pracovněprávních vztahů“. Výzkum obsáhl čtyři země – Belgii, Itálii, Polsko, Švédsko. Výsledky ukázaly, do jaké míry programy, podporující tržní chování v řízení vzdělávacích institucí, zvyšují tlak na pracovní podmínky, profesní autonomii, roli učitelů. A také nakolik zhoršují výukové i vzdělávací prostředí.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 5/2021 v dokumentu pdf.

Kategorie: 
E-Zpravodaj