e-Zpravodaj č. 5/2022

Páté číslo e-Zpravodaje v roce 2022 - obsah v bodech:​

František Dobšík: Oslavme v ČR Světový den nepedagogů a zvyšme jejich platy minimálně o 10 %: Den 16. květen 2022 patří nepedagogickým pracovníkům. Tento svátek je velmi mladý a možná ani nepedagogové o něm nevědí.

České školství stojí před vážnou krizí. Zabraňme jí: Stanovisko Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.

Psycholog působí jen na každé páté škole: Základní a střední školy se musí vypořádat s nedostatkem psychologů. O jednoho školního psychologa se dělí přes 4 tisíce středoškoláků.

Akční  týden pro vzdělávání 2022: Tento rok proběhl Světový akční týden pro vzdělávání (GAWE) ve dnech 25. až 29. 4. 2022. Jeho hlavním mottem bylo 'Začněte chránit vzdělávání v mimořádných situacích'.

● Podpora běloruským odborářům: V Bělorusku přitvrdily represe proti svobodným odborům. Dne 19. 4. 2022 bylo zatčeno vedení běloruské odborové konfederace BKPD. Bylo zadrženo více než třináct lidí...

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 5/2022 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj