e-Zpravodaj č. 6/2022

Šesté číslo e-Zpravodaje v roce 2022 - obsah v bodech:​

Školská tripartita o platech nepedagogů, integraci ukrajinských žáků, ONIV a o dalších tématech: Červnové jednání školské tripartity mělo nabitý program. Úvod opět patřil problému, který je v popředí zájmu školských odborů – nízké platy nepedagogů, které ještě degraduje inflace.

Valencie: Mezinárodní summit ISTP 2022: V polovině května 2022 proběhl ve španělské Valencii summit učitelské profese ISTP 2022.

● Kampaň proti nebezpečné jízdě mladých řidičů odstartovala​: Vyšlo v týdeníku ŠKOLSTVÍ dvojčíslo 21/22 2022.

EXOD 2022 - „Last minute“: Seznam základen EXOD 2022 s volnými místy k 1. 6. 2022.

● Na pomoc zaměstnávání ukrajinských učitelů​:  Svaz slíbil, že konkrétně pomůže ukrajinským pedagogům u nás se začleňováním do vzdělávacího procesu. Slib splnil a v ukrajinském jazyce je připraven exkluzivní manuál, který jim umožňuje seznámit se s našimi pracovněprávními podmínkami ve školství, například za jakých podmínek mohou být zaměstnáni. Manuál je pro lepší orientaci zaměstnavatelů k dispozici i v češtině.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 6/2022 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj