e-Zpravodaj č. 7/2022

Sedmé číslo e-Zpravodaje v roce 2022 - obsah v bodech:​

Školské odbory - Řešení nejbolavějšího problému, platů nepedagogů, je velmi nadějné: ČMOS pracovníků školství od nástupu nové vlády důrazně argumentuje a vyvíjí tlak na řešení ostudných platů nepedagogů, kterým vláda v rozporu se svými sliby již tak nízké platy zmrazila.

Bratislavu rozzářil žlutý dav protestujících školských pracovníků​: Trpělivost má své meze. Od konce loňského roku je slovenský Odborový svaz školství a vědy ve stávkové pohotovosti. Důvod je vážný, v rozporu s programovým prohlášením vlády mají zaměstnanci ve školství na Slovensku zmrazené platy.

ČŠI - Nekvalifikovaní pegagogové učí hůře: Podle zprávy České školní inspekce (ČŠI) tvoří učitelé bez kvalifikace výrazný podíl všech pedagogů. Třeba na druhém stupni základních škol tvoří v pětadvaceti okresech – tedy na třetině území republiky – více než desetinu učitelů.

Global Education Monitoring Report slaví dvacet let: Zpráva o monitorování globálního vzdělávání (GEM Report), vydávaná organizací UNESCO, oslavila dvacet let své existence.

● Školské odbory podpořily ukrajinské kolegy​:  Georgiy Trukhanov, předseda ukrajinského svazu TUESWU, kterému ČMOS pracovníků školství poskytl finanční pomoc ve výši 301 000 Kč, poslal předsedovi F. Dobšíkovi děkovný dopis.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 7/2022 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj