Speciální školy budou podle ministra uzavřeny

Ministerstvo vyslyšelo apely učitelů i odborů

Ministr školství Robert Plaga oznámil, že od pondělí 2. listopadu mají být uzavřeny i speciální školy. Ty byly s mateřskými dosud jediné, které během epidemie fungovaly. Vláda to má projednat v pátek. O uzavření požádalo ministra dopisem tento týden i vedení školských odborů, které zaměstnanci těchto zařízení upozorňovali na riziko šíření nákazy.

„Každý den provozu je z mnoha důvodů pro děti důležitý. Přesto, po konzultacích nejen s lidmi z těchto škol, ale i po debatě s těmi, kteří na jaře kritizovali zavření těchto škol, jsem připraven v návaznosti na prodloužení nouzového stavu na páteční vládě navrhnout dočasné zavření speciálních škol od 2. listopadu,“ řekl ministr školství Robert Plaga.

„Vzhledem k jejich nenahraditelnosti je chceme otevřít co nejdříve. Tedy jakmile to bude možné a bude to součásti scénáře rozvolňování, který budeme s novým ministrem zdravotnictví průběžně řešit,“ dodala mluvčí resortu Aneta Lednová.

"Chtěl bych moc poděkovat Vám všem, kteří se na fungování speciálních škol podílíte. Každý den provozu je z mnoha důvodů pro děti důležitý, a tak pevně doufám, že se nám společně podaří zlepšit situaci tak, že budou školy (nejen speciální) co nejrychleji znovu otevřené", napsal na svém witterovém účtu ministr školství Robert Plaga. Zdroj: https://t.co/LGhMolWk09