Stávková pohotovost školských odborů odvolána

Platy ve školství pro rok 2018 se přiblížily našemu cíli, ČMOS PŠ odvolává stávkovou pohotovost.

Školské odbory oceňují, že po složitých jednáních vláda splnila svůj slib a tarifní platy učitelů se od 1. listopadu zvýší o 15 % a nepedagogickým pracovníkům ke stejnému datu o 10 %. „Jsem rád za všechny pracovníky ve školství, že nakonec zvítězil zdravý rozum, protože složitá jednání často naznačovala, že priorita školství, kterou se tolik politici zaštiťovali, zůstane pouhou proklamací. Neutěšená situace nás dala dohromady s vysokými školami, ocitli jsme se na jedné solidární lodi a získali podporu veřejnosti. Je dobře, že mohu ohlásit k dnešnímu dni ukončení stávkové pohotovosti, její důvody pominuly,“ uvedl František Dobšík, předseda Českomoravského odborového svazu pracovníků školství.