Učitelé dostanou také přidáno aneb zavádějící titulek

Náš krátký komentář

V deníku Právo a o den později na serveru Novinky.cz vyšel článek s titulkem "Učitelé dostanou výrazně přidáno". Článek obsahuje jistě zajímavé informace, nicméně titulek je podle našeho názoru zavádějící. Spíše by měl znít: "Učitelé dostanou také přidáno".

V letošním roce si platově polepší všichni zaměstnanci placení ze státního rozpočtu, proč se stále tedy hovoří jen o učitelích, není to někoho zájem? V každém případě je to nefér vůči učitelům. Celou dobu slyšíme učitele berou …, stále se jim přidává, závazek vlády je v roce 2021 dosáhnou učitelské platy v průměru 45 tisíc. Tím je krmena společnost prostřednictvím médií. Ano možná to bude pravda, ale už se nepíše, že všem platy rostou. Takže ve výsledku platy učitelů se možná přehoupnou v průměru přes 100 % průměrné mzdy v ČR na 110 %. To je priorita, tomu máme tleskat? Výsledkem celého přidání v letošním roce zatím je, že leckde učitelé v platových výměrech mají osobní ohodnocení nula. V roce 2019 měly platy učitelů stoupnout v průměru o 15 %, uvidíme, zda toho bylo vůbec dosaženo. Tyto údaje bychom měli mít během března 2020.

Celý článek si můžete přečíst na serveru Novinky.cz, na adrese: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ucitele-dostanou-vyrazne-pridano-40310490?fbclid=IwAR0nTKk8Cj9qiTQv55-_jXFT-Vs9zeB7HWssEObK-fkjxuuMB-MzFnRsA3o

Nebo klikněte na obrázek učitele níže, je aktivní.