UčíTelka

Česká televize připravila televizní výuku pro žáky

Televizní výuku pro žáky prvního stupně základních škol zahájí Česká televize od pondělí 16. března. Projekt má jméno UčíTelka, bude vysílán na programu ČT2. Speciální pořad se chystá i pro starší žáky.

Projekt UčíTelka aneb Když děti učí telka vznikl ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Zatím se předpokládá, že poběží pro dobu jednoho měsíce. Cílem je nabídnout dětem a rodičům doplněk k domácímu samostudiu. Živě vysílané výukové bloky povedou vystudovaní pedagogové.

„Pro starší žáky chystáme také přípravu na přijímačky,“ doplnil generální ředitel České televize Petr Dvořák. Pořad má název Škola doma, každý jeho díl bude trvat 45 minut. Bude vysílán vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 hodin na programu ČT1. Má pomoci starším žákům, na které čekají přijímací zkoušky na střední školy a víceletá gymnázia. V úterý se bude procvičovat čeština, ve čtvrtek matematika.

Česká televize chystá pro posílení samostudia i specializovaný web, který nabídne až tři tisíce vzdělávacích videí z jejích pořadů. Řadu vzdělávacích aplikací mohou děti najít na webu www.decko.cz.

Další informace o programu UčíTelka naleznete mj. na této webové adrese: https://www.mediaguru.cz/clanky/2020/03/ct-uvede-projekt-skolniho-vysilani-ucitelka-od-16-brezna/