Úspěch stávky ve školství je neoddiskutovatelný

Úspěšný široký stávkový protest v českém školství prý negativně poznamenala odborářská demonstrace, společně pořádaná odborovými centrálami ASO a ČMKOS v Praze, na Malostranském náměstí.

Předseda školských odborů František Dobšík, který vystupoval na této akci, byl informován, že řečníci budou z řad předsedů odborových svazů.
Jednoznačně se proto distancoval od naprosto nečekaného, nevhodného vystoupení aktivisty Daniela Sterzika na této demonstraci.
"Na odborových protestech jsme nikdy v minulosti nepřipustili vystupování, jež nesouvisejí s odborovými cíli a záměry. Tato kardinální chyba, která je selháním pořadatelů, však v žádném případě nemůže zpochybnit úspěch největší stávky ve školství. Nemůže zpochybnit legitimní požadavky, na kterých se shodly školské odbory s vlivnými školskými organizacemi s podporou studentů i rodičů. Jedno nepatřičné vystoupení ji nemůže pokazit, zůstala na ní sice kaňka, ale nastolené řešení aktuálních problémů ve školství ji brzy vygumuje" uvedl F. Dobšík.