VII. sjezd OZPŠaV na Slovensku

Fotografie ze sjezdu

Ve dnech 26. - 28. listopadu 2015 se v hotelu Sorea Trigan na Štrbském Plese uskutečnil VII. sjezd Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku. Sjezdu se účastnilo 138 delegátů z celého Slovenska, kteří zastupovali pedagogické i nepedagogické zaměstnance na všech typech a stupních škol a školských zařízení.

Pozvání na zahájení sjezdu přijali vzácní hosté prezident SR Andrej Kiska, předseda NRSR Peter Pellegrini, ministr školství, vědy, výzkumu a sportu SR Juraj Draxler, prezident KOZ SR Jozef Kollár. Ze zahraničních hostů sjezd pozdravil předseda ČMOS PŠ František Dobšík, předsedkyně bulharského SBU Janka Takeva, předsedkyně maďarského PSZ Galló Istvánné a místopředseda polského ZNP Grzegorz Gruchlik.

Druhý den sjezdu proběhly volby nového vedení svazu. V tajné volbě byl předsedou svazu opět zvolen Ing. Pavel Ondek. Výsledkem jednání ve sdruženích bylo schválení Statutů jednotlivých sdružení a volba předsedů sdružení a zároveň místopředsedů svazu, kterými se stali za sdružení ZŠ Ing. František Šary, za sdružení SŠ Ing. Iveta Majerová a za sdružení VŠ a PŘO doc. Ing. Miroslav Habán, PhD.