Vzdělávejte se #NaDálku

MŠMT připravilo nový web pro podporu vzdělávání on-line

Kvůli uzavření škol a školských zařízení a následné vyhlášení nouzového stavu na celém území České republiky z 12. března 2020 připravilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nový web pro podporu škol a učitelů při vzdělávání žáků a studentů na dálku.

Na webu nadalku.msmt.cz naleznou učitelé a školy rozcestník online vzdělávacích nástrojů, aktuální informace a inspiraci z oblasti vzdělávání na dálku. Cílem je poskytnout základní orientaci v dostupných nástrojích a zdrojích informací, jejichž využití usnadňuje vzdělávání s pomocí digitálních technologií.

Na jednom místě se nachází užitečné nástroje pro komunikaci, které mohou učitelé využít k zadávání úkolů, distribuci a opravě testů nebo domácích úkolů, ale stejně tak i ke sdílení dobré praxe. Zároveň se zde nachází i online vzdělávací zdroje, které mohou žáci při výuce na dálku využívat. K dispozici jsou i odkazy na weby, kde je možné si učivo procvičovat. V neposlední řadě web obsahuje odkazy na metodické portály s výukovými materiály.

Web bude postupně rozšiřován o další užitečné odkazy a příklady.

Nástroje online vzdělávání pro učitele naleznete na adresehttps://nadalku.msmt.cz/cs/komunikace
Zdroje pro online vzdělávání pro učitele naleznete na adrese: https://nadalku.msmt.cz/cs/vzdelavaci-zdroje

Hashtag: #NaDalku