Webinář Znovuobjevení škol nebo reforma škol?

Dne 13. 3. 2020 od 11.00 do 13.00 se bude konat webinář s názvem Znovuobjevení škol nebo reforma škol? (Reinventing Schools or Reform Schools?), který pořádá Education International u příležitosti vydání knihy Znovuobjevení škol nebo reforma škol? Klíčové otázky v reformě škol a systémů (Reinventing Schools or Reform Schools? Key issues in School and System Reform), kterou napsali John Mac Beath, Maurice Galton a John Bangs.

John MacBeath v minulosti spolupracoval s Education International na řadě projektů a je autorem knihy Budoucnost učitelské profese (The Future of the Teaching Profession) z roku 2012, která byla vydána ve spolupráci s Education International. (Knihu naleznete v elektronické formě na adrese: https://issuu.com/educationinternational/docs/2019_ei_the_future_of_the_teaching_?e=3689445/70037535). John MacBeath je též emeritním profesorem cambridgeské univerzity. V současné době pracuje jako speciální konzultant generálního tajemníka Education International.

V roce 2012 napsal John Bangs společně s profesorem Davidem Frostem knihu Teacher self-efficacy, voice and leadership: towards a policy framework for Education International. John Bangs je hostujícím akademickým pracovníkem (visiting fellow) cambridgeské univerzity.

John Mac Beath a John Bangs budou webinář uvádět.

Diskutovat se bude zejména o následujících otázkách:

  • Co chtějí rodiče, děti a společnost od vzdělávacího systému?
  • Co motivuje učitele, aby si zvolili tuto profesi, a proč jich tolik během krátké doby z této profese odchází?
  • Kde jsou kořeny nedorozumění a špatného managementu při nastavování pravidel systému, podpory a odpovědnosti?
  • Jak učitelé komunikují, podporují se a vyměňují si nápady?
  • Jak měříme pozitivní změny?
  • Webinář chce přispět k debatě členských organizací Education International na téma, jak zlepšit vzdělávací systémy a podporovat učitele.

Webinář bude v angličtině.

Další informace a podmínky přihlášení na akci najdete na facebooku Education International na adrese: https://www.facebook.com/events/210465909999022