Zlatým Ámosem 2020 se stal Tomáš Míka z Tábora

Již 27. ročník oblíbené ankety má nového krále

Ve čtvrtek 25. června byl v Táboře slavnostně korunován Zlatý Ámos 2020. Proč právě v Táboře? Protože na tamním gymnáziu Pierra de Coubertina učí český jazyk a literaturu Tomáš Míka. O tom, že Zlatým Ámosem bude právě on, rozhodli v semifinálovém klání vítězové jednotlivých regionálních kol.

V žákovské knihovně gymnázia bylo plno. Přišli studenti, kteří Tomáše Míku do ankety Zlatý Ámos nominovali, novináři, sponzoři, nechyběli představitelé města Tábora, školy, školských odborů ani ministerstva školství. „Jsem rád, že se na jihu Čech rodí tolik dobrých kantorů,“ řekl starosta Štěpán Pavlík, který vyjádřil hrdost na táborské učitele. Zuzana Matušková, náměstkyně ministra školství, mládeže a tělovýchovy, ocenila samotnou myšlenku ankety Zlatý Ámos a poděkovala všem učitelům, jak zvládli nelehkou situaci v době uzavření škol kvůli koronaviru. Předseda školských odborů František Dobšík popřál Tomáši Míkovi hodně zdaru do další práce a studentům, kteří v těchto dnech složili maturitu, úspěchy v dalším životě.

Celou reportáž ze slavnostní korunovace nového Zlatého Ámose nalezete zde: https://www.zlatyamos.cz/aktuality/299/korunovace-zlat%C3%A9ho-%C3%81mose