Co vlastně slibujete, pane ministře?

Otevřený dopis ředitelky mateřské školy

Ministr školství Robert Plaga jako reakci na vyhlášení stávkové pohotovosti školskými odbory rozeslal školám dopis, ve kterém obviňuje odbory ze zavádějících informací, lží, a snaží se zpochybnit skutečnosti, kvůli kterým byla stávková pohotovost vyhlášena.

Jak je známo z dalšího vývoje, na stranu odborů se v mnohém přiklonili zástupci zaměstnavatelů, Unie školských asociací ČR – CZESHA, své výhrady k řešení platů pedagogických pracovníků i situace ve školství vyjádřilo nemálo ředitelů škol.

Paní Mgr. Věroslava Brožová, ředitelka mateřské školy, napsala panu ministrovi v reakci na jeho tvrzení dopis. Shrnuje v něm velmi věcně své zkušenosti z působení mateřské škole, které jsou v kontrastu s proklamacemi pana ministra.

Se svolením autorky její dopis zveřejňujeme, je ke zhlédnutí níže, ve formě pdf. Pod ním je umístěn dopis školám od pana ministra školství, abyste mohli srovnat argumenty obou autorů.