e-Zpravodaj č. 14/2020

Čtrnácté číslo e-Zpravodaje v roce 2020 - obsah v bodech:​

• MŠMT vyslyšelo apely učitelů i odborů - Vláda rozhodla, že od pondělí 2. listo-padu jsou uzavřeny i speciální školy.
  • Doporučte rodičům omezit účast dětí v „mateřinkách“ - Podobně jako v případě speciálních škol se na odborový svaz v posledních týdnech obrátila řada pedagogů a rodi-čů dětí, navštěvujících mateřské školy. Ani tyto školy nejsou uzavřeny a jak mnoho rodičů, tak pedagogů, se obává šíření virové nákazy v nich.
  • Poskytování stravenek pedagogům v době nařízeného distančního vzdělávání - Právní výklad.
  • Prosperita studentů v navzájem propojeném světě - Organizace OECD vydala další svazek šetření PISA 2018. Jedná se již o šestý svazek v řadě. Tento svazek se zabývá globálními dovednostmi studentů a jejich šancemi na úspěch v propojeném globálním světě.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 14/2020 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj