e-Zpravodaj č. 2/2022

Druhé číslo e-Zpravodaje v roce 2022 - obsah v bodech:​

Co přineslo jednání školské tripartity:  Platy nepedagogů nejsou důstojné! - Takto reagoval ministr školství na slova Františka Dobšíka, který školskou tripartitu seznámil s tristním odhalením, že 63 % nepedagogů je zařazeno v  tarifech, které jsou pod úrovní minimální a zaručené mzdy.

Školské odbory vidí chyby v rozpočtuŠkolským odborům chybí v návrhu letošního rozpočtu výhledy financování na další roky. Obávají se zároveň, aby se úspory letos nedotkly peněz na platy pro učitele, kteří do škol nastoupí od nového školního roku v září. ČTK to řekla místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová.

Lídr školy přichází: Nový výukový program pro přetížené české ředitele škol.

● Solidarita s běloruskými odbory, učiteli a studentyBěhem bouřlivých událostí v  Bělorusku v srpnu 2020 se mnoho lidí rozhodlo vyjádřit svůj nesouhlas s výsledky voleb prostřednictvím pokojných protestů na svém pracovišti. Někteří kvůli tomu čelili správnímu zadržení, jiní trestnímu  stíhání. Solidaritu s běloruským odbory, učiteli i studenty v této těžké chvíli vyjádřily i školské odbory.

● Rozvoj systému podpory pro začínající učitele: Probíhá projekt Lotyšského odborového svazu zaměstnanců ve vzdělávání a vědě a svazů z Litvy, Polska a České republiky. Probíhá v rámci programu Erasmus+ KA220-SCH – Partnerská spolupráce na školním vzdělávacím projektu „Rozvoj systému podpory pro začínající učitele“.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 2/2022 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj