e-Zpravodaj č. 6/2020

Šesté číslo e-Zpravodaje v roce 2020.

Školské odbory upozorňují na rizika otevření škol

„Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo slibovaný Soubor hygienických pokynů pro MŠ, ZŠ a SŠ. Bohužel se potvrdily naše obavy, a nejen naše, že postupné uvolňování epidemiologických opatření ve školách i připravovaný návrat žáků do nich jsou ministerstvem připraveny nedůsledně, nesystematicky, s velkou dávkou alibismu,“ říká předseda Školských odborů František Dobšík. „Alibismem myslím, že jsou na  školy přenášeny v mnoha ohledech povinnosti a odpovědnost státu.“ Jak dodává, ministerstvo připravilo pokyny bez diskuse se svými sociálními partnery, nabídku pomoci a spolupráce ignorovalo. Školské odbory vydaly k pokynům prohlášení, obsahující výčet jejich hlavních chyb.

Hlavní výhrady školských odborů k „manuálu“ MŠMT a další informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 6/2020 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj