e-Zpravodaj č. 6/2021

Šesté číslo e-Zpravodaje v roce 2021 - obsah v bodech:​

• Neschválení novely by mohlo zastavit pozitivní vývoj platů: Případné neschválení novely o zákona pedagogických pracovnících, stanovující mj. minimální výši učitelských platů, by podle vedení školských odborů mohlo zastavit pozitivní vývoj ve školství.
  • Ředitelé stále škudlí​: Zatím jen tisícovku až dvě tisícovky měsíčně viděli povětšině učitelé na výplatnicích v rámci osobního ohodnocení, přestože letos mají ředitelé škol více peněz na rozdávání. Zjistily to školské odbory, které v anketě oslovily na 2500 učitelů. (S výsledky ankety  budete seznámeni.)
  • Investujte více do školství, radí světový ekonom  Piketty: Thomas Piketty, francouzský ekonom, který se stal světovou ekonomickou ikonou a jehož každá kniha či studie vyvolává  obrovský zájem a ohlas, se proslavil především dílem Kapitál v 21. století, v němž kritizuje extrémně vysokou majetkovou nerovnost ve světě, která ohrožuje demokracii.
  • Obnova odborů - seminář online​: Seminář „Obnova odborů“ upořádaly školské odbory a nadace Friedrich Ebert Stiftung v rámci projektu „Vzdělávání a demokracie“.

Detailní informace naleznete v níže připojeném e-Zpravodaji číslo 6/2021 v dokumentu pdf.

Kategorie:
E-Zpravodaj