První školská tripartita s novým ministrem Balašem

Markéta Seidlová: Vládní návrh zákona o pedagogických pracovnících je dobrý kompromis

OS KOVO podpořilo výtky školských odborů vůči MŠMT

Stanovisko sekce UZ a SOŠ OS KOVO
Sekce UZ a SOŠ OS KOVO projednala na valné hromadě 3. 2. 2021 mj. několik připomínek svých členů. Připomínky se týkaly především komunikace s MŠMT za současného stavu způsobeného koronavirem. 

Zkušenosti žáků a učitelů ZŠ s distanční výukou ve 2. pololetí roku 2019/2020

Tematická zpráva České školní inspekce

Česká školní inspekce zveřejnila tematickou zprávu, která reflektuje dílčí zkušenosti žáků a učitelů s distančním vzděláváním realizovaným ve 2. pololetí školního roku 2019/2020 i s pojetím vzdělávání na počátku školního roku 2020/2021. Součástí zprávy jsou také doporučení k realizaci distanční výuky pro školy, rodiče a zřizovatele doplněná o odkazy na konkrétní metodickou inspiraci (webináře, články, podcasty apod.) a také doporučení pro Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Nový ročník Zlatého Ámose startuje

V pořadí již 28. ročník ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos byl slavnostně odstartován. Žáci základních a středních škol mohou od 5. října, kdy se na celém světě slaví Světový den učitelů, až do konce kalendářního roku posílat své nominace na titul Zlatý Ámos.

Plán ministerstva na přijímací zkoušky a maturity

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti se situací okolo šíření koronaviru představilo plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy, závěrečné zkoušky a maturita. Termín zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní poté, co se studentí vrátí se do škol, v případě maturity to budou tři týdny.

Stránky