Hlavní zprávy

Koronavirus - všechny informace pohromadě

Zde naleznete všechny články ke koronaviru pohromadě:

Právní dotazy zasílejte prosím přímo na emailové adresy kramska.zdena@cmkos.cz a kaplan.martin@cmkos.cz.

Děkujeme

V současné době nás prosím kontaktujte pomocí emailu

Vzhledem k dosavadní situaci vás prosíme o výužívání emailových kontaktů, které naleznete nahoře na stránce v sekci kontakty. Telefonní linky nemusí být vždy dostupné.

Děkujeme

Mediální kaleidoskop k otevírání škol

Ministr školství dal na argumenty odborů - neplacené volno pro rizikové skupiny je až nejzazší možnost

Pondělní návrat části žáků do škol byl o víkendu předmětem velkého zájmu médií. Vyjadřoval se k němu a v médích diskutoval i předseda svazu František Dobšík. Podle vládního rozhodnutí se dále od 8. června  v omezené míře mohou vrátit do lavic i žáci 2. stupně základních a středních škol a studenti vyšších odborných škol a konzervatoří.

Jaký je plán pro školství po skončení epidemie?

Sledujte nedělní diskusi v pořadu Partie na TV Prima

Vzorová kolektivní smlouva - aktualizovaná

Příloze článku naleznete novou vzorovou kolektivní smlouvu, pravidla a rozpočet FKSP a návrh možných kritérií pro přiznání osobního příplatku.

 

Opatření v oblasti školní docházky a vzdělávacích akcí

Připomínkujte  materiál Úřadu vlády

Vážená paní předsedkyně, vážený pane předsedo,

v příloze Vám zasíláme pro informaci materiál z Úřadu vlády ČR „Opatření v oblasti školní docházky a vzdělávacích akcí“  a článek z Práva. V souvislosti s otevíráním škol a zájmem médii o stanovisko odborů  se na vás  obracíme  s žádostí o zaslání  dalších konkrétních podnětů, popisů vzniklých problémů s organizací znovuotevírání škol.  

Vaše podněty zasílejte nejpozději  do čtvrtka  21. 5. 2020 do 12:00 h.

Pracovně-právní záležitosti zaměstnanců škol

Ministerstvo školství na svém webu, jako jeden z výsledků jednání školské tripartity,  zveřejnilo materiál Pracovně právní záležitosti zaměstnanců škol http://www.msmt.cz/pracovne-pravni-zalezitosti-zamestnancu-skol. K materiálu jsme ministerstvu zaslali připomínky:

Světový den nepedagogických pracovníků 16. května 2020

Dne 16. května 2020 jsme oslavili již v pořadí třetí Světový den nepedagogických pracovníků. Letošní den má motto: Společně s nepedagogickými pracovníky, ochraňujme vzdělávací komunitu na celém světě.

Přestože tento den není na rozdíl ode dne učitelů v povědomí většiny z nás a troufám, si říct, že někteří nepedagogové nevědí, že právě oni mají 16. května, svůj světový den,  chtěla bych připomenout roli nepedagogů v našem školství.

Stáž v mezinárodní organizaci ETUCE

ETUCE nabízí od 1. 9. 2020 tři místa pro stážisty. Jedná se o desetiměsíční stáž od 1. 9. 2020 do 30. 6. 2021. (Možnost je i pětiměsíčního období od 1. 9. 2020 do 31. 1. 2021).