Benefity pro členy

Zde naleznete aktuální befity pro naše členy

Nabídka z OS zdravotnictví a sociální péče ČR

Kolegové z Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR se na náš svaz obrátili s velkorysou nabídkou. Pro odborové organizace a členy našeho svazu nabízejí pobyt v jejich svazovém hotelu v Praze.

Školské odbory upozorňují na rizika otevření škol

Českomoravský odborový svaz pracovníků školství chápe a vnímá potřebu postupně nastartovat fungování společnosti a rodičům umožnit nástup do zaměstnání. 

Ministerstva zdravotnictví a školství připravila pozvolný plán návratu do běžného života škol a školských zařízení. Jsme si plně vědomi, že se hledá mimořádný, neobvyklý a zatím nevyzkoušený způsob.  Nepůjde o standardní výuku, ale o hlídání omezené skupiny dětí, jejichž rodiče musí nastoupit do zaměstnání.

Soubor hygiennickych pokynu pro MŠ, ZŠ a SŠ

Opatření MŠMT zejména k rizikovým skupinám považujeme jako hazard se zdravím zaměstnanců. Právní stanovisko ČMOS PŠ zveřejníme v pondělí 4. 5. 2020.

Čerpání příspěvku z FKSP na rekreaci v roce 2020

Příspěvek na rekreaci z prostředků FKSP, který byl poskytnutý v letošním roce a v souvislosti s opatřeními v souvislosti s COVID-19 se rekreace neuskuteční, se nevrací pouze v případě, že byl cestovní agenturou jako kompenzace poskytnutý voucher uplatnitelný v příštím roce na rekreaci, respektive v době, kdy bude možné volně cestovat. Voucher je v tomto případě považován za zaplacenou rekreaci s příspěvkem letošního roku.

Pokud jsou vráceny finanční prostředky za rekreaci, která se neuskutečnila, byť byl stržen storno poplatek, příspěvek z fondu musí zaměstnanec vrátit na účet fondu. Stejně se postupuje i v případě dětských rekreací.

Stránky