Hlavní zprávy

Polští učitelé stávkují

Dne 8. 4. 2019 vyhlásili polští odboráři stávku. Na vyhlášené stávce se podílejí společně tři odborové svazy ZNP, Solidarność a Forum poté, co neúspěšně od pondělí 25. 3. 2019 vyjednávali s vládou o navýšení platů ve školství.

Onlinový kurz týkající se občanské výuky a lidských práv

ETUCE, EFEE a ESHA oznamují, že registrace do onlinového kurzu Občanskou výchovou a vzděláváním  o lidských právech pro docílení změny je právě zahájena. Kurz je zcela zdarma.

Priorita školství zatím nemá ve státním rozpočtu jasnou přednost

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

v pondělí 8. 4. proběhne další jednání sociálních partnerů a ministra školství R. Plagy. Následovat bude i tisková konference. Připravili jsme s předstihem tiskovou zprávu pro média, kterou jsme  dnes dali do mediálního  okruhu a i vám k dispozici.

Cena pro učitele odborného výcviku

Evropská komise ve spolupráci se skupinou specialistů z „Platformy evropských asociacíposkytovatelů učňovského vzdělávání a přípravy“ (Platform of European Associations of VETProviders), Obessu a ETUCE vyhlásila cenu pro učitele odborného výcviku.

Konference představitelů zemí Visegrádu, Rumunska, Bulharska a Kypru

Dne 28. 3. 2019 proběhla v Budapešti konference zástupců odborových svazů ze zemí Visegrádskéčtyřky, Rumunska, Bulharska a Kypru. Konference se zúčastnila i evropská ředitelka ETUCE, SusanFlocken. Tuto akci organizoval maďarský odborový svaz PSZ (Pedagógusok Szakszervezete) upříležitosti oslav sto let svojí existence.

Předseda ČMOS PŠ František Dobšík a ministr školství Robert Plaga na ČT24

O problémech současného českého školství diskutoval v pořadu 90' na ČT 24 předseda ČMOS PŠ František Dobšík.

Ministr školství Robert Plaga (ANO) v Událostech, komentářích slíbil, že růst platů bude pokračovat a na konci roku 2021 dosáhnou průměrně 45 tisíc korun.

Den učitelů - 28. březen - významný den v kalendáři ČR

Již 427 let uplynulo od narození Učitele národů – Jana Amose Komenského. Tento den si připomínáme jako významné výročí a slaví se jako Den učitelů.

Kontrola plnění usnesení Poslanecké sněmovny č. 66 ze dne 19. 10. 2017 ve věci zvýšení platů učitelů

(Bod č.151  jednání 27. schůze Poslanecké sněmovny 26. 3. 2019)

Tento bod navrhnul a pomohl prosadit na zařazení schůze sněmovny poslanec Lukáš Bartoň (Piráti), kterému jsme poskytli naše propočty předpokladu vývoje platů pedagogů do roku 2021.  V příloze je k dispozici stenografický záznam rozpravy ve sněmovně, kde vystoupilo asi 15 poslankyň a poslanců, na jejich dotazy a sdělení reagoval několikrát ministr školství R. Plaga.

LAST MINUTE - Neobsazené základny EXOD 2019

LAST MINUTE - Nabízíme poslední neobsazená místa

Setkání se zástupci školských odborů se uskutečnilo v pracovní atmosféře

Pardubický kraj – Radní pro školství Bohumil Bernášek a vedoucí odboru školství Martin Kiss se sešli se zástupci školských odborů (Českomoravský odborový svaz pracovníků školství ) na pravidelném setkání. Diskutovali nejen o situaci na školách zřizovaných krajem, ale i o změnách, kterými prochází naše školství.